sayısal

 • Şans oyunları nasıl oynanır?

  Şans oyunları nasıl oynanır bilgi içermektedir.

 • Sayısal Loto Nasıl Oynanır?

  Sayısal loto nasıl oynanıyor? diye merak ediyorsunuz hemen cevaplayalım, sayısal loto oynamak isterseniz oyunu ister kendinizin belirleyip kalem ile dolduracağınız kuponlarla, ister kolon sayısını görevliye söyleyerek makinaya otomatik oynatabilirsiniz. 1'den 49'a kadar olan sayılardan seçilecek 6 adet sayıyla 3-4-5 ya da 6 adet doğru tahminde bulunmaya çalışırsınız.

 • Sayısal Loto Nedir?

  Sayısal loto nedir? sorusunun cevabını ayrıntılı bilgiye yanlızca bizden edinebilirsiniz. Sayısal loto Türkiye milli piyango idaresi tarafından düzenlenen Türkiye'de en sevilen ve en çok oynana loto türüdür. Her hafta Cumartesi günü canlı yayında noter huzurunda çekiliş yapılır. Sayısal Loto 1'den 49'a kadar yer alan sayı kümesi içerisinden 6 farklı sayının seçilmesiyle oynanır. Yapılan çekişte 6 bilen, 5 bilen, 4 bilen ve 3 sayıyı birlikte tahmin edenler ikramiye kazanma hakkını sahip olurlar. Ayrıca sayısal loto yapılan son kural değişikliğiyle 3 çekilişte 6 bilen çıkmaz ise bir sonraki haftaya devreden tutarla birlikte 5 bile büyük ikramiyeyi kazanma şansına sahip oluyor. Yapılan düzenleme ile büyük ikramiye en fazla 3 kez devir olabilecek. Bu son uygulama ile sayısal loto oyunu daha cazip hale gelmesini sağlamıştır ve vatandaşlar için sayısal loto şanslı sayılar ile umit kapısı olmaya devam etmektedir. Sayısal loto'da ikramiyeler büyüklüğüne göre bayiler, Milli Piyango şubeleri ya da Milli Piyango Genel Müdürlüğü tarafından ödeniyor. Çekiliş tarihi üzerinden 1 yıl geçip de talep edilmeyen ikramiyeler zamanaşımına uğramış olacaktır. Üzerinde 1'den 49'a kadar sayılar bulunan ve bir küre içinde döndürülen 49 adet top arasından tek tek bırakılan altı topla çekiliş yapılır, düşen 6 sayıları belli kurallara göre bilmeye dayanan, para yatırılarak oynanan bir şans oyunudur. Sayısal Loto şanslı sayılar nelerdir? Sayısal loto oynamayı alışlanlık haline getiren insanların zaman içerisinde en çok merak ettiği soru bu oluyor, malum en çok çıkan sayıları oynarsam kazanma olasılığının arttığı düşünülür, fakat bu gerçekci değil çünkü en çok çıkan rakamlar ile en az çıkan rakamlar birlikte çıkmaktadır, buda sayısal lotoda en çok çıkan sayılar veya şanslı sayılar, nasıl tabir ederseniz artık hepsini aynı kupona yazmak doğru değil. Yinede en çok çıkan rakamları merak ediyorsanız loto gen tr sitesinin altında istatistikler bölümünden tüm rakamlara ulaşabilirsin. Sayısal loto tamamen şansa dayalı bir oyundur. 49 sayının içinden 6 sayıyı doğru tahmin edebilme ihtimali yaklaşık 14 milyonda birdir şimdi iyi şanlar dilerim :)
 • Sayısal Loto Tahminleri

  Sayısal Loto Tahminleri ve Sayısal loto sayı üceticisi ve sayısal loto hakkında genel bilgi. Sayısal Loto tamamen şansa dayalı bir oyundur. 49 sayının içinden 6 sayıyı doğru tahmin edebilme ihtimali yaklaşık 14 milyonda birdir.

  1,2,3,4,5,6 sayılarının çıkma ihtimali ile 49,48,47,46,45,44 sayılarının çıkma ihtimali eşittir.

  Şimdiye kadar çekilen numaraların istatistiki verilerinden faydalanarak şansınızı artırmanız mümkündür.

  Örneğin birbirini takip eden üç sayıyı bir kolonda oynamayınız. Ard arda üçlü az çıkmıştır.

  Şimdiye kadarki bütün çekilişlerde sadece 26 haftada ard arda 3 rakam dizili çıkmıştır ki bu da oldukça düşük bir orandır.

  Şansınızı artırmanın bir diğer yöntemi ise çekilişlerde en fazla çıkan sayılardan bir kolon oluşturmaktır.

  Sayısal Loto’da en fazla çıkan 5 sayı : 21 – 18 – 36 – 38 – 40

  Sayısal Loto’da en az çıkan 5 sayı : 43 – 33 – 4 – 45 - 37

ÖNEMLİ UYARI: Loto.Gen.Tr Sitesi Maliye Bakanlığınca yayımlanan "Sanal ortamda oynatilan talih oyunlari hakkinda yönetmelik" yönetmeliğe uygun yayın yapmaktadır. Sitemiz Sanal ortamda oyun oynatmamakta ve sanal ortamda oyun oynatan gerçek ve tüzel kişilerin ilan ve reklamlarını yayınlamamaktadır. Sitemiz loto sonuçlarının istatistiki olarak değerlendirildiği ücretsiz halka açık bilgi amaçlı bir sitedir. Ayrıca bu tarz şans oyunlarını 18 yaş altındaki kişilerin oynaması yasaktır.